פתרונות אחסון

אם אתם מכירים את התחושה שלפעמים הבית סוגר עליכם מרוב חפצים שיש בו, כנראה שאתם זקוקים לפתרונות אחסון חכמים שיתנו תחושה של ספייס ופונקציונאליות בבית.

בתקופות שונות בחיינו, במיוחד לפני מעבר דירה, שיפוצים או חגים, אנחנו שמים לב שאגרנו הרבה דברים שרובם לא חיוניים אבל עדיין קשה לנו להיפטר מהם! אז בין אם אתם  הטיפוס האוגר ובין אם הדירה שלכם קטנה ביחס לרכוש שצברתם, אתם לא חייבים לתת לחפצים להשתלט על חייכם, אפשר בקלות ובנוחות לסדר את הבלגאן ביעילות. הנה כמה פתרונות:

נתחיל באזור המטבח שהוא אזור מועד לפורענות בגלל כמות הכלים והחפצים הקיימים בו. אם יש לכם קיר פנוי הכי פשוט וקל זה להתקין מדפים. על המדפים האלה ניתן להניח ספרים, תבלינים או כל מה שמתחשק לכם. זה גם ייראה טוב וגם יעשה סדר. אם יש נישה בקיר, ניתן לסגור אותה ולהפוך אותה לחדר שירות קטן או אפילו למזווה.

אופציה נוספת לאחסון שהיא גם יפה וגם מאוד שימושית במטבח היא הרכבת פס מתכת לאורך הקיר. הפס יכול להיות מגנטי ואז ניתן להצמיד אליו סכינים או שהוא יכול לשמש כמתלה עם ווים לסירים, כוסות, כפות הגשה ועוד. גם נוח וגם יעיל.

נעבור עכשיו לאזור האמבטיה שגם הוא נוטה לבלגאן. גם כאן בניית מדפים היא המלצה חמה! אפשר לבנות מספר מדפים לגובה, מהרצפה עד התקרה או אפילו לבנות מדפים לרוחב הקיר, תחת הכיור ליצירת מראה יותר עדכני. ניתן לשים על המדפים קופסאות אחסון במגוון גדלים וסוגים וליצור לעצמכם מעין פינת ספא קטנה בחדר האמבטיה.

באזור הסלון שהוא החדר המרכזי בבית, ספרייה היא הדבר הנכון והמתבקש ביותר. ניתן לבנות אותה בגבהים שונים או לרוחב קיר שלם. לא משנה איך תעשו את זה, זה יהיה נוח, יפה וגם נותן תחושת חום בבית.

לסיכום ניתן לומר שניצול שטח קיים לטובת אחסון הוא משהו שכדאי לחשוב עליו, במיוחד אם אתם גרים בדירה קטנה יחסית. תזכרו שבית מסודר תמיד ייראה גדול יותר 🙂 והנה עוד כמה רעיונות להשראה.

בהצלחה!

______________________________________________________________________

אם עוד לא הצטרפת כאוהד ע"י לחיצת אהבתי "LIKE" בראש הדף של איתי פורת-אדריכלות ועיצוב פנים
אני ממליץ לעשות זאת עכשיו כאן! ההצטרפות תקנה לך גישה לתכנים מעניינים ובעלי ערך רב עבורך.