פרקט

בשנים האחרונות בטח נתקלת לא מעט בתופעה שלקוח לא מעוניין לשמוע על פרקט למינציה אצלו בבית. אולי אפילו זה קרה אצלך.. " אם אני עושה פרקט זה רק עץ אמיתי " !!

והאמת שכשאני חושב על זה, זה מגיע בעיקר מלקוחות גברים.. נשים יותר "זורמות" בעניין הזה.. מעניין למה? האם לדעתך סוג הפרקט שאתה עושה בבית אומר עליך משהו? אאמממ…. חומר למחשבה 🙂

אז קצת על פרקט, סוגיו ומתי כדאי לך לרצף איתו.. אבל נקי, ובלי סטיגמות..

פרקט מסוג למינציה  מבחינת המראה החיצוני, כיום יודע להידמות כמעט לכל סוג ריצוף אחר.  הוא חקיין ממש ממש טוב ותוכלו להגיע איתו כמעט לכל גוון, דוגמא ואפילו טקסטורה.

התכונה הבסיסית שלשמה הוא הומצא, היא לדמות פרקט עץ אמיתי ויוקרתי, אבן, שיש וכ"ו. רק הרבה יותר בזול, כי אין בו באמת עץ, שיש או אבן  אלא רק תמונה של אותם חומרים, מה שהופך אותו לכלי אוניברסאלי לעיצוב פנים כמעט בכל סגנון!

ניקח גם בחשבון שחיפוי רצפה מלמינציה ברוב המקרים יותר יציב ועמיד לאורך הזמן מאשר פרקט אמיתי או רצפה מעץ. כיום תוכלו למצוא אין סוף סגנונות של פרקט למינציה ולהגיע איתן לכל אווירה שרק תחלמו עליה. בגדול היתרונות של הלמינציה רבים בהרבה מהחסרונות, כך שאני אישית לא כל כך רואה סיבה אמיתית, למה לא ללכת עליה!

אז בואו נסכם יתרונות מול חזרונות:

יתרונות:

  • העלויות של פרקט למינציה היא נמוכה לעומת עלות של סוגי חיפוי רצפה אחרים. כמובן , היא יותר גבוהה מעלות ה-PVC, אבל נמוכה משמעותית מעלויות פרקט אמיתי או עץ מלא. בהתחשב לאורך חייו של פרקט למינציה רכישתו מאוד משתלמת.
  • מגוון רחב וכמעט אין סופי של אופציות.
  • יציבות. פרקט למינציה מורכב ממספר שכבות , שבינם שכבה הגנתית ושכבה מייצבת, שבעזרתן פלטות של פרקט הלמינציה  שומרות על הצורה, דפוס וצבע שלהן, ולא מושפעות מנזקים המכניים.
  • אקולוגיות ובטיחות. לפרקט למינציה יש דרגה גבוהה של בטיחות. זה חומר עמיד לחום, הוא לא יתרגש מסיגריה דלוקה שנפלה עליו בטעות או כמה טפטופים של פטל. פרקט למינציה  לא מסוכן לבריאות, אמנם, יש בהרכבו גם צבעים וגם חומרים סינטטיים, אבל אם יש לו תעודת איכות של מכון התקנים. המוצר הוא בטיחותי. אפשר לקנות פרקט למינציה גם לחדר ילדים, חדר שינה והוא לא יזיק אפילו לאנשים הרגישים לכל מיני חומרים.
  • קלות ההרכבה. תהליך הרכבה של פרקט למינציה הוא קל מאוד ואפשר אפילו להרכיב לבד. אומנם לתוצאות יותר טובות  כדאי לפנות למקצוענים המנוסים. אם הרצפה בחדר היא חלקה , אתם לא תצטרכו שום הכנה מקדימה נוספת. אם קניתם פרקט למינציה והחלטתם להרכיבו בעצמכם , תקראו טוב את הוראות ההרכבה. הפלטות מתחברות ביניהן בעזרת שיטת שנקראת "קליק". אם לא תעשו את זה כמו שצריך אתם עשויים להרוס את ה"קליק" ואז לא תוכלו יותר להשתמש באותה הפלטה. אומנם המחירים לפרקט למינציה הם נמוכים יחסית, אך בזבוז כסף במקרה כזה מיותר ולא נעים.
  • תחזוקה פשוטה. ניתן לנקות אותו בעזרת חומרי ניקוי רגילים. הם לא יגרמו שום נזק, גם לא יזיק ניקוי במטלית רטובה. לעקרות בית החרוצות ביותר  קיים חומר מיוחד לטיפול בפרקט למינציה. פרקט למינציה עמיד יחסית במים ולא יספוג מייד מים  שנשפכו עליו. קל להסיר ממנו לכלוך, אבק וכתמים מכל מיני סוגים. דבר שיבטיח שימוש ארוך טווח.
  • נוחות הרכישה. לרכוש פרקט למינציה זה ממש פשוט. מגיעים לחנות, בוחרים.. ואחרי מס' ימים הפרקט מגיע יחד עם המתקין ובאותו יום כבר יש ריצוף חדש בבית-מוכן לשימוש.

 

חסרונות:

  • לא ניתן ליישום בחדרי רחצה ומרפסות חשופות.
  • אורך חיים קצר יותר משל אריחי גרניט, שיש, אבן וכ"ו.
  • רגיש לחשיפה ממושכת למים ולא מומלץ לשטוף עם הרבה מים.

 

אז למה שלא תעשו?

______________________________________________________________________

אם עוד לא הצטרפת כאוהד ע"י לחיצת אהבתי "LIKE" בראש הדף של איתי פורת-אדריכלות ועיצוב פנים
אני ממליץ לעשות זאת עכשיו כאן! ההצטרפות תקנה לך גישה לתכנים מעניינים ובעלי ערך רב עבורך.