עיצוב חלל קטן

אם אתם שוכרים כרגע דירה בתל אביב סביר להניח שהטיפים במאמר הזה ידברו אליכם יותר. דירות קטנות הן המציאות של רובנו, אבל הן לא חייבות להיראות כך.

בעזרת כמה טיפים בסיסיים וחשובים אפשר להעניק גם לחלל הכי קטן תחושה של ספייס וגודל.

איך, אתם שואלים? מיד אסביר.

צבעים

כשיש לנו חלל קטן מומלץ לבחור בצבעים בהירים – גם  על הקירות וגם בריהוט. ככל שתשתמשו בצבעים כהים וקודרים יותר כך תרגישו את החלל סוגר עליכם. שימוש בצבעים בהירים על קירות הבית ובריהוט פותחים ומגדילים את החדר ללא מאמץ.

בחירת רהיטים על רגליים

שימוש ברהיטים על רגליים (שולחנות, ספות, ספרייה) עוזרים לתחושת הזרימה בחדר. אם הרהיטים צמודים לרצפה נוצרת תחושת כבדות וסגירות. ואם ברהיטים עסקינן, מומלץ לא להעמיס בהם ולנקות את החדר מחפצים מיותרים ולא נחוצים שרק חוסמים לנו את הבית.

תאורה

 במידה ואתם גרים בדירה מוארת, אור השמש הוא הפתרון הזמין והזול ביותר, לכן תמיד נשאף להגדיל את החלונות בבית ולהיעזר בוילונות שקופים שגם מועילים בהחדרת האור לחדר וגם נותנים אווירה קלילה לבית. מי שגר בדירות חשוכות צריך להקפיד יותר על נושא התאורה ולכן מומלץ להשתמש במנורות המאירות כלפי מעלה, מה שנותן אשליה של תקרה גבוהה יותר.  כדי לא להכביד על החדר אפשר להשתמש במנורות צמודות תקרה או ספוטים שקועים שמאירים את התקרה.

מראות

פיתרון אידיאלי נוסף הוא הצבת מראות גדולות בבית. המראות מעניקות אשליה של חדר גדול יותר. כיום יש מראות מסוגננות ויפות שיכולות לתת את הטון מבחינת האמירה העיצובית בחדר – ממסגרת ויקטוריאנית מוזהבת לחדר המעוצב בסגנון דומה ועד למסגרת ישרה ולבנה לסלון מודרני ונקי.

מקווה שעזרתי לכם בכמה רעיונות פשוטים וקלים לביצוע, שיתנו לכם את תחושת הגודל והספייס בחלל הבית שאותו אתם מחפשים.

ניפגש במאמר הבא 🙂

______________________________________________________________________

אם עוד לא הצטרפת כאוהד ע"י לחיצת אהבתי "LIKE" בראש הדף של איתי פורת-אדריכלות ועיצוב פנים
אני ממליץ לעשות זאת עכשיו כאן! ההצטרפות תקנה לך גישה לתכנים מעניינים ובעלי ערך רב עבורך.