גינה במרפסת

כולנו אוהבים להרגיש קצת טבע בבית. זה מגדיל, נותן תחושת חמימות ומשנה בתחליט את אופי הבית.

אבל מה לעשות שלרובנו אין גינות ואנחנו מסתפקים במרפסות האורבניות שלנו.. גם מרפסת יכולה להפוך לפינת חמד אמיתית, מלאה בצמחייה לטעמכם. וכמובן שצריך לעשות את זה נכון.

דבר ראשון וחשוב הוא להבין באיזה צד נמצאת המרפסת שלכם. עם המידע החשוב מאוד הזה תוכלו להגיע למשתלה ולבחור צמחים מתאימים. אם למשל המרפסת שלכם מערבית, המשמעות היא שהשמש זורחת על המרפסת רוב שעות היום, דבר המצריך צמחים מסוימים העמידים בתנאים אלה.

אחרי שהבנו את המיקום שלנו ואנחנו כבר במשתלה – ממש לא כיף לקחת הביתה את הצמחים החדשים שלנו באדניות פלסטיק חומות ולהיות כמו כולם, עוד מרפסת עם אדניות.. לשדרוג כללי של המרפסת ניתן למצוא היום אדניות מעץ במראה עשיר וטבעי, או אפילו להיות יצירתיים וליצור אדניות מכל מיני רהיטים, חפצים, מיכלים שלא נועדו מלכתחילה להיות אדנית. למשל מגירות ישנות יכולות לשמש כאדניות, כמובן אחרי צביעה מיוחדת וטיפול מתאים..

תפתחו את הראש..

עכשיו – הצמחים. אז באמת חשוב להתאים אותם למיקום, אבל הכיוון הכללי למרפסת צריך להתמקד בצמחים ופרחים רב עונתיים, לרבות עצים ננסיים (איזה כיף זה בונסאי!) ובאופן כללי שימרו על גובה
צמחים נמוך ליצירת תחושה של חלל גדול ופתוח.

תמיד ניתן להוסיף מזרקת מים קטנה בפינת המרפסת, ריהוט קש שישדרג את המראה הכללי וגם דק או דשא מלאכותי ישפרו את מראה המרפסת שלכם. זכרו כי מרפסת היא שלוחה של הסלון, לכן אין לזלזל בה. כשהאורחים יושבים בסלון הם רואים את מה שקורה שם בחוץ, אז את המטאטא והדלי השתדלו להכניס למקום אחסון אחר – המרפסת היא לא מחסן!

לסיכום – תחשבו כמה כיף זה יכול להיות לשתות את הקפה של הבוקר
במרפסת החדשה שלכם, עם צמחיה ירוקה, פרחים צבעוניים ותחושה של טבע בתוך הבית…

אני רץ לקנות עציץ חדש!

______________________________________________________________________

אם עוד לא הצטרפת כאוהד ע"י לחיצת אהבתי "LIKE" בראש הדף של איתי פורת-אדריכלות ועיצוב פנים
אני ממליץ לעשות זאת עכשיו כאן! ההצטרפות תקנה לך גישה לתכנים מעניינים ובעלי ערך רב עבורך.